Ohlédnutí za 19. Srazem Péhápkařů v PeckaDesign

Development

19. Sraz Péhápkařů V Pecce se opět vyvedl. Povídali jsme si o zajímavostech z phpDay ve Veroně, pak jsme se propočítali až k pohovorům do velkých technologických firem a nakonec jsme se dostali až na pomezí PHP a VueJS.

Jan Kadeřábek - phpDay2018 Verona

Na Honzově přednášce jsme si poslechli, jaký byl phpDay 2018 ve Veroně. Dozvěděli jsme se, jak správně dělat code review, které je efektivní metodou ke zdokonalení vývoje softwaru. Naučili jsme se, jak by mělo ideálně probíhat nasazení nové verze aplikace včetně databázových migrací. Na závěr přednášky nás čekal cool PHP framework Expressive pro tvorbu middleware aplikací.

Jan Fabík - Jak se připravit na technický pohovor

Honzova názorná přednáška bez prezentace měla úspěch

Honza si v nedávné době podal přihlášku do několika technologických firem - do Facebooku, Google, Amazonu, Dropboxu, Twitteru a na přednášce nám ukázal, jak vypadají typické příklady na pohovorech. Poukázal na to, aby programátoři nezapomínali ve svém workflow na algoritmické myšlení.

Martin Hasoň - Na pomezí PHP a VueJS

Martin ve své přednášce poukázal na to, jak je možné integrovat nové technologické postupy k vývoji aplikací a to zejména v oblasti frontendových frameworků. Konkrétně jak postupně nasazovat Vue.js a nahrazovat tím už přežitou knihovnu jQuery.

Všechny přednášky z akce najdete na našem YouTube kanálu.

 

Kdy je další sraz PéHáPkářů?

Těšíme se na 20. Sraz Péhápkařů, který proběhne už ve středu 20.6. u nás v Pecce.

Když se sejdou Péhápkaři je o zábavu postaráno, jaká byla atmosféra tentokrát si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Chtěli byste mít vlastní přednášku? Ozvěte se nám na mail: vaclav.cevela@peckadesign.cz nebo na Slacku Péhápkařů @spamer.

Sdílet na facebooku anebo twitteru

Diskuze

Zpět nahoru