Zákazníky ani vyhledávače trpělivosti nenaučíte

Sebelepší e-shop si své fanoušky ani pozice ve vyhledávačích nezíská, pokud se dostatečně rychle nenačte. My to moc dobře víme, a proto používáme datově úsporné šablony, kterým rychlost žádné problémy nedělá. Kromě výkonu si dáváme záležet i na logické struktuře kódu. Stránky jsou, díky tomu, snadno přístupné, a tedy i dobře připravené pro SEO.

Není responzivní design
jako responzivní design

Responzivní design má už dnes mnoho webů, ale ne každý ho má dotažený do detailu. Určitě to sami znáte, stránka se vám v mobilu načte, vypadá hezky. Narazíte až ve chvíli, kdy ji použijete.

Tlačítka jsou malá, nemůžete se trefit, kam potřebujete… Na to si dáváme pozor, a proto použitelnost stránek testujeme na mobilu i na tabletu.

U responzivního designu myslíme i na zařízení s vysokým rozlišením (retina displej), k nimž patří většina novějších smartphonů (např. iPhone 4 a výš). Mají mnohem větší hustotu pixelů na palec než ostatní displeje a obrázky v běžné velikosti jsou na nich rozmazané. E-shopy od nás jsou retina ready. To znamená, že obrázky vypadají stejně dobře i ve velkém rozlišení.

Redakční systém

Máme vlastní redakční systém PeckaDesign Publicator, který je mozkem všech e-shopů od nás. Slouží nám vždy jako základ, na němž začínáme stavět. Přizpůsobíme ho tak, aby vyhovoval potřebám vašeho e-shopu.

 • Výkon

  Náš redakční systém je opravdu výkonný. Levou zadní zvládne statický firemní web i velký e-shop s návštěvností přes 100 000 denně.

 • Parametry

  Dobře vyladěný parametrický filtr se zalíbí jak lidem, tak vyhledávačům, které díky němu zvládnou zaindexovat i dílčí výsledky vyhledávání. Odměnou vám budou lepší pozice ve vyhledávači na velké množství dotazů. Jako příklad bychom uvedli třeba televize s DVB-C tunerem nebo digitální zrcadlovky Canon.

 • Multiwebovost

  Z našeho redakčního systému můžete spravovat jak víc jazykových verzí, tak víc e-shopů najednou. Mohou mít stejný, ale klidně i nezávislý obsah, to záleží jen na vás.

 • Propojení

  Nejdříve do detailu promyslíme vaše firemní procesy, a až potom navrhneme řešení. Dáváme si záležet na tom, aby ovládání e-shopu bylo opravdu jednoduché a intuitivní. Napojíme váš informační systém na ten nás redakční, takže můžete spravovat vše na jednom místě. Záleží čistě na vás, který z nich zvolíte.

 • Speciální funkce

  Kromě samotné implementace redakčního systému umíme naprogramovat i speciální funkce, které dají vašemu e‑shopu punc výjimečnosti a nabídnou vašim zákazníkům něco navíc. Například pro Megapixel (speciálku s fototechnikou) jsme vymysleli nástroje umožňující porovnání účinku jednotlivých filtrů nebo kvality fotek pořízených různými foťáky. Pokud fotíte, tak víte, že je to něco, co fotofandové opravdu ocení.

Spouštění nového webu

Spouštění nového webu je častým kamenem úrazu. Mnozí se bojí dramatického propadu ve vyhledávačích, ale s námi jsou tyto obavy zbytečné. Víme, jak se na takovou situaci dobře připravit.

Postaráme se o zachování či přesměrování starých URL adres.

Zároveň s ostrým webem poběží jeho kopie na vývojovém serveru, kde si můžete bez obav všechno vyzkoušet. Tuto kopii necháváme běžet i po spuštění, dají se na ní bezpečně otestovat nové funkce.

Dalším opatřením před propadem ve vyhledávačích je i beta provoz na ostrém serveru, který může být jak veřejný, tak neveřejný. Záleží jen na vás. Pokud zvolíte veřejnou verzi, dáváte tak možnost svým zákazníkům, aby si zvykli na nové prostředí a funkce.

 • Hosting

  Zajistíme vám i hosting na profi serverech. K tomu využíváme služeb našeho prověřeného partnera.

 • Monitoring

  Spuštěním webu naše práce nekončí. Staráme se o jeho monitoring. Sledujeme, jestli běží dostatečně rychle a bez chyb.

 • Záruční doba

  Něco se pokazilo nebo nefunguje tak, jak má? Opravíme to. Rok po spuštění nabízíme záruční opravy případných nedostatků.

Nový e-shop bychom měli. Teď už jen zlepšit pozice ve vyhledávačích, přivést dostatek návštěvníků a nadělat z nich zákazníky. To je ještě hodně práce, ale nebojte se. Nenecháme vás v tom. Rádi pomůžeme i s marketingem.