Pecka Advent 19. prosince

Pokračovat

Tip na chytré programátorské nástroje

Potřebujete občas otestovat kousek PHP kódu a nechce se vám zdržovat s vytvářením nového souboru? Nejste si jistí, jak správně napsat regulární výraz nebo úlohu pro cron? Chtěli byste něco najít v xml/json, ale bez mezer a řádků je to prakticky něčitelné?

Máme tu pár tipů na online nástroje, které vám usnadní a urychlí práci.

PHP Sandbox – Napíšete php kód, spustíte a hned vidíte výsledek. Na výběr máte verzi od 4.0 až po tu aktuální. Ideální pro rychlé otestování části kódu.

PHP Live Regex – Vyplníte regulární výraz, pár testovacích řetězců a vedle okamžitě vidíte výsledek. Podporuje funkce preg_match, preg_match_all, preg_replace, preg_grep a preg_split.

htaccess tester – Jednoduchý způsob, jak si otestovat přesměrování v apache. Zadáte url a vaše pravidla pro mod_rewrite z .htaccess souboru. Nástroj pak zobrazí výslednou url a pro každý řádek jak a proč se zachoval.

Crontab.guruCrontab Generator – První slouží spíše k ověření, kdy se má úloha spouštět – definici času „přeloží“ do angličtiny. Např. „At every 2nd minute from 5 through 59 past hour 1 on Friday.“ Druhý nástroj je takové klikátko, kde si ve formuláři nastavíte, kdy se má úloha spouštět a on vám vygeneruje řádek, který jenom nakopírujete do crontabu.

Free Online JSON Formatter a Free Online XML Formatter – Vložíte nesformátovaná data (text nebo soubor), vyberete styl odsazení a hotovo.

Jaké nástroje ulehčují práci vám?

 

Dnešní políčko vyloupnuté?

Na našich sociálních sítích najdete spoustu dalšího obsahu

Facebooku Twitteru Instagramu LinkedIn YouTube Twitteru DEV

Zobrazit další tipy

Zpět nahoru