Péhápkaři Brno: 35. sraz přátel PHP – 27. 10. 2021

Development

27. 10. 2021 to zase vypukne: už 35. sraz Péhápkařů! Povídat si budeme o knihovnách Kdyby/Redis a Kdyby/RabbitMQ, o tom, jak jsme přecházeli na Github Actions a s posledním hostem probereme open source knihovny Contributte a pokusíme se nahlédnout do budoucnosti PHP81. A jako vždy nebude chybět drobné občerstvení a vychlazené pivko.

Václav Čevela – Podpora PHP8 v Kdyby/Redis a Kdyby/RabbitMQ

V první přednášce si projdeme, jak se frontuje v Kdyby/RabbitMQ v Nette a jak se rychle cachuje s Kdyby/Redis. V PeckaDesign se snažíme mít neustále aktuální technologie, připravili jsme proto u obou knihoven podporu pro PHP8. Ve Vaškově přednášce se dozvíte, čím nám tyto dvě knihovny mohou pomoci a jak se používají.

Jakub Englický – Sbohem PeckaCI, vítej GitHub Actions

Naše interní CI sloužilo krásných 5 let. Nyní ale nastal čas přejít do standardizovaného prostředí, abychom mohli zase o krok posunout naši Developer experience, na které v Pecce usilovně pracujeme. Jelikož pro verzování kódu využíváme Github, logickým krokem bylo využít Github Actions. O tom jak jsme na ně přecházeli, a co to pro nás znamenalo, se ve své přednášce rozpovídá Jakub.

Milan Felix Šulc – Balíčky Contributte

S posledním hostem si popovídáme o open source knihovnách Contributte, dozvíme se, kdo všechno se stará o takové množství užitečného kódu a co obnáší přidání podpory novějších verzí PHP. Zjistíme, jakou automatizací si lze tento a další procesy zjednodušit, kolik to Milana stojí času a zabrousíme i do budoucna – co by nás mohlo čekat a jak se bude updatovat na PHP81. A s tím můžeš pomoci třeba i ty!

Ani tentokrát nebude chybět drobné občerstvení a vychlazené pivko. Tak se zaregistruj a doraz!

Těšíme se na vás ve středu 27. 10. Péhápkaři i celá Pecka!

Ať ti neunikne žádná akce!

Připoj se k naší skupině Péhápkaři Brno na Meetupu a budeš o každé akci vědět jako první. Ještě jsi u nás nebyl? Podívej se, jak to vypadalo na minulých srazech a nastuduj cestu, jak se k nám dostat.

Meetup logo

Zaujala tě témata přednášek? Dej nám vědět, že přijdeš – stačí se zaregistrovat na Meetupu.

Chtěl bys u nás mít vlastní přednášku? Ozvi se nám na mail: vaclav.cevela@peckadesign.cz nebo na Slacku Péhápkařů @spamer.

Takhle jsme se měli na minulých srazech

O zajímavé přednášky nebyla nouze.
Chlubíme se relax zónou.
U nás se neztratíte.

Sdílet na facebooku anebo twitteru

Diskuze

Zpět nahoru