Velký hráč mezi e-lékárnami

BENU je nadnárodní síť lékáren, která vstoupila do světa e-commerce ve velkém stylu. Na místě, kde byl původně jen firemní web, dnes stojí jedna z největších e-lékáren na našem trhu.

Návaznost designu

Při vytváření grafického návrhu jsme citlivě navázali na původní styl firemního webu a prodejen, na který byli zákazníci BENU zvyklí. Dali jsme si záležet na přesném dodržení logo manuálu.

Responzivní design

Bez problémů nakoupíte i na dotykovém zařízení.

Dvoukrokový nákupní proces

Jeho výhoda spočívá v rychlém dokončení nákupu. V prvním kroku zadáte PSČ a získáte přehled nejbližších odběrných míst, kde si můžete zásilku zdarma vyzvednout. V druhém kroku vyplníte osobní údaje, mezi nimiž je i telefonní číslo, na které vám přijde SMS s informacemi o stavu vaší objednávky.

Odběrná místa

Nakoupíte za e-shopové ceny a zásilku si zdarma vyzvednete v nejbližší lékárně BENU. Není divu, že zákazníci osobní odběr milují. A proto jsme přidali mapu odběrných míst přímo na hlavní stránku, kde si každý na pár kliků najde nejbližší pobočku.

Informační architektura,
kterou pochopíte i s rýmičkou

Produkty v lékárně BENU jsme rozdělili klasicky podle jednotlivých kategorií produktů, ale i tak trochu netradičně podle toho, co vás bolí, nebo s čím máte problém. To se hodí ve chvíli, kdy potřebujete poradit s výběrem, a nemáte čas běžet do lékárny, natož k lékaři.

 • Odměna za věrnost

  BENU.cz svým věrným zákazníkům pravidelně naděluje odměny. Kolik a jaké má komu dát pozná podle množství věrnostních bodů na lékové kartě, kterou si sami založíte na e-shopu, nebo o ni požádáte v kamenné lékárně. Lékárníci díky ní kontrolují vzájemné působení jednotlivých léků, které si kupujete.

 • Poradna

  Pokud si nevíte rady s výběrem, nevadí. Na BENU.cz vám poradí nejen osobně na lékárnách, ale i online na e-shopu. Pošlete dotaz a na uvedený e-mail vám dojde do několika hodin odpověď od zkušené lékárnice. Součástí BENU poradny jsou také články zaměřené na témata, která vás nejčastěji zajímají.

Online marketing od A do Z

Online marketing lékárny není zrovna nejjednodušší záležitost. Jistá omezení přináší jak legislativa, tak pravidla pro propagaci léčiv na Googlu, takže jsme tomu museli přizpůsobit celou marketingovou strategii. Ale povedlo se a návštěvnost i tržby pořád rostou. Návštěvnost a tržby pořád rostou spolu s tím, jak postupně ovládáme organické vyhledávání, placenou reklamu a sociální sítě.

Na co jsme s klientem pyšní

 • 6%
  konverzní
  poměr
 • 220%
  nárůst
  tržeb
 • Unikátní
  akční
  nabídky
 • 2 kroky
  v nákupním
  procesu
 • Odměny
  k lékové
  kartě

„Společnost PeckaDesign jsme si vybrali jako partnera proto tvorbu moderního, přehledného a úspěšného lékárenského eshopu. Již během příprav nového eshopu se potvrdila správná volba společnosti, kterou jsme si původně vybrali jen na část front endu. Pokud zhodnotím více než jednoleté období spolupráce, tak jsme spokojeni jak se samotným řešením eshopu, které je jednoduché na správu a má přehlednou grafiku, tak i s projektovou částí a zpracováním našich dalších požadavků, kterými eshop stále vylepšujeme.“

Michal Macourek, E-commerce manager, BENU
/