By Design

UX

By Design 2016 očima naší designérky Kláry Mikulcové.

Vzala jsem si doporučení Oliviera Toscani k srdci a nepracovala jsem celý víkend, takže se svým shrnutím konference přicházím až teď :).

Tolik inspirace v jednom dni se hned tak nevidí. Témata řečníků se tentokrát točila kolem toho, jak skloubit práci, kreativitu a seberealizaci. Přístupy byly různé, ale jednoznačně vedl ten, který hlásá: neočekávejte od projektů primárně úspěch, peníze a slávu. Dělejte je, protože vás naplňují, obohaťte je o svou intuici, hravost a osobitý přístup, pokud se vám to podaří na výbornou, máte vyhráno. Úspěch, peníze i sláva už přijdou samy.

Tým

Nejbližší mi byly názory Maliky Favre, která nám ukázala svou kariérní cestu od dětství až k současné práci freelancera. Našla si svůj osobitý styl, který funguje, a nemusí se ohýbat, pokud sama nechce. Potěšilo mě, že razí heslo: v ilustraci je potřeba research a příprava. Často se stává, že to trvá déle, než samotné kreslení.

A ještě její skvělé animace:

Tým

Opravdu silný zážitek byl Oliviero Toscani. Jeho vystoupení bylo jako jeho fotografie – perfektní. Střídaly se momenty křiku, velkých gest, veselí a nadšeného potlesku s naprostým tichem a zpytováním sebe sama. Rovnou otevřeně řekl, co si myslí o logu hlavního sponzora, a pravdivě jej nazval „empty work“. Poslal všechny art directory, creative direktory, dokonce i marketing do patřičných mezí a ukázal, jakým způsobem pracuje on. Oliviero je mistr fotografie, který si práci rozhodně nenechá řídit nikým a ničím jiným, než je on sám. Kašle na názory direktorů a čísla o fungujících reklamách, protože: „...cannot be sure and be creative“.

Tým

„Stupid people see beauty just in beautiful things“ O.T. o knize The Encyclopedia of Poo

Tým

 

Nejlepší věc, jak si stěžovat je něco udělat“ Perfektní myšlenka od Tobiase van Schneider. Tento inspirativní mladý muž je plný nápadů a projektů. Připomněl, že není vždy potřeba poslouchat názory okolí – ty nejúspěšnější projekty často začnou jako nápad, který „opravdu nemůže fungovat“. A voilà ono to funguje, jako například nejlepší aplikace na počasí: www.Authenticweathere.com

Astrid

Astrid Stavro ukázala jak její „Design can safe the world“. Tato fráze se často opakovala, protože málokdo může říct, že má něco takového na svědomí. Astrid spolu se svým studiem vytvořila skvělý projekt pro postižené Ensaimadart. Jednoduché a dokonalé!

Peter Biľak připomněl, že někdy je méně designu více. Bezpečnost dopravy ve městě se překvapivě dá vyřešit odstraněním značek. Pokus ve městě Drachtens je hodně zajímavý a funguje, podívejte se sami.

Sdílet na facebooku anebo twitteru

Zpět nahoru