ELECTRO WORLD

Zpět na vrchol českého e-commerce! To byla výzva společnosti NAY, když v roce 2014 převzala v České republice Electro World a bylo jasné, že je potřeba zastaralý web nahradit novým. A to se taky stalo. Vznikl zbrusu nový e-shop.

Pokračovat

Jednoduchý nákup

Při nákupu elektroniky se snadno ztratíte v nepřeberném množství parametrů. Proto jsme nic nenechali náhodě a v kategorii jsme zapracovali na přehledných filtrech, které vás navedou správným směrem. Nákupní proces nabízí širokou paletu doplňkových služeb - dokoupení pojištění, prodloužení záruky, speciální služby při dopravě. Na e-shopu naleznete možnost rychlé nezávazné rezervace produktu na prodejně. Stačí zadat 4 základní kontaktní údaje, kliknout na rezervovat a vaši rezervaci máte přichystanou v obchodě do 60 minut.

Věrnostní klub

Cílem e-shopu je podpořit v zákaznících sounáležitost se značkou a nabídnout něco navíc. Proto Electro World kromě kvalitních služeb nabízí věrnostní klub. V rámci vývoje zaštiťujeme z velké části technickou stránku administrace (registrace věrnostních karet, vydávání virtuálních věrnostních karet, …)

Bez kvalitních podkladů by byla služba prodavače na prodejně poloviční

Electro World kromě internetového prodeje provozuje 19 prodejen a chce zákazníkovi přinést vždy užitečné informace. Z toho důvodu je na webu vytvořena „obchodní vrstva“ pro prodavače, kteří díky ní mohou nabízet zákazníkovi podrobné informace (náhled transakcí, pomoc zákazníkovi se správou věrnostních karet i s vyřizováním rezervací).

Nekončící vývoj

Úspěšný e-shop nesmí usnout na vavřínech a tak společně spolu s vedoucími jednotlivých oddělení na straně Electro World neustále vymýšlíme optimalizace procesů a další možná vylepšení.

Mobilní aplikace

Během provozu e-shopu se Electro World rozhodl zprovoznit mobilní aplikace pro podporu prodeje na kamenných prodejnách a pro uživatele. Vyvinuli jsme kompletní REST API, pomocí kterého aplikace předává i přijímá veškeré data o vytvořených objednávkách, rezervacích, produktech, aktuálních akcích, detailu věrnostní karty a dalších.

A co technické pozadí?

Základem velkého e-shopu je nejen nabídka kvalitních služeb, ale hlavně technické zázemí, na které se dá spolehnout. Jaké jsou přednosti technického pozadí e-shopu Electro World?

  • Managed cluster o 12 serverech včetně AntiDDoS ochrany.
  • Velkou výhodou jsou 4 aplikační servery. Každý z nich obsahuje lokalizovanou verzi aplikace a díky tomu můžeme nové updaty po nasazení prvně testovat interně a postupně pouštět pro veřejnost.
  • Jednotkové a integrační testy pro minimalizaci nefunkčnosti e-shopu při nasazení nových funkcí.
  • Neustále probíhající optimalizace, aby e-shop zvládl i „zátěžové“ akce jako je Black Friday či Cyber Monday.
  • Spolupráce e-shopu se systémy třetích stran – implementace systému Exponea, CrossFingers, Home Credit, PayU, Braintree, DataBreakers a dalších.
  • Administraci e-shopu, kterou využívají stovky interních zaměstnanců, nabízí náš PeckaDesign Publicator.

Zboží je potřeba doručit a zaplatit

Na Electro Worldu jsme se zaměřili i na širokou nabídku dopravy a platby tak, aby si skutečně každý zákazník mohl vybrat dle svého gusta. V možnostech dopravy nechybí služba České pošty, Geis kurýra, Geis Pointů a také nabídka komfortní dopravy s výběrem časového okna pro doručení. Pro každou službu jsme vytvořili vlastní implementaci a zvládli zakomponovat požadovanou synchronizaci.

Při možnostech platby si zákazník vybírá ze široké nabídky platebních tlačítek bank a standardní platby kartou. Mezi vychytávky pak patří platba přes Google Pay nebo PayPal. Vše přes PayU a Braintree platební bránu.

Podívám se na electroworld.cz

Na co jsme s klientem pyšní

  • široká implementace se systémem SAP
  • e-shop s více než milionem uživatelů
  • každý rok neustálý růst počtu objednávek a tržeb
  • obsáhlé REST API pro mobilní aplikaci

Na teame spoločnosti PeckaDesign oceňujeme zohratosť, osobný prístup a pružnosť v riešení našich projektov. Ich špičkové znalosti, sústredenie na detail a efektívna komunikácia neustále posúvajú NAY.sk a Electroworld.cz pred konkurenciu.

Ostatní reference

Všechny reference

Zpět nahoru